Котли на твердому паливі

писать text_none_author Опубликовано в: Статьи Дата создания : 2016-01-04 Просмотров : 2150 Комментарий : 0

Котли на твердому паливі дедалі стають популярніші серед населення і не дивно, адже енергоносії постійно дорожчають. Ціни на газ змушують задуматись про альтернативне паливо, а електричні котли зрозуміло що рідко доцільні. 

Котел для твердого палива

Котли на твердому паливі дедалі стають популярніші серед населення і не дивно, адже енергоносії постійно дорожчають. Ціни на газ змушують задуматись про альтернативне паливо, а електричні котли зрозуміло що рідко доцільні. Тому в наш час твердопаливний агрегат стає найбільш прийнятним рішенням для обігріву дач, заміських будинків, магазинів, готелів в горах.

Твердопаливні котли найбільш безпечні, економічні і екологічні. Сучасний такий котел має гарний дизайн та високу ступінь тепловіддачі.

Агрегати працюють на:Котли на твердому паливі. Котли на твердому паливі  ціна

·         вугіллі (кам’яне, буре, антрацит);

·         брикетах (дров’яні, з торфу й вугілля);

·         дровах, пелетах;

·         альтернативних видах палива (лузга з насіння, солома, щепа).

Види котлів на тверде паливо

Виготовляються котли зі сталі та чавуну. Агрегати з чавуну довговічніші, нагріваються вони повільно, але тепло віддають довше, ніж стальні. Щоправда, чавунний котел схильний до перегріву, а котел на твердому паливі зі сталі має високий ККД.

Твердопаливні котли випускають в декількох видах:

·         с традиційним типом горіння;

·         з піролізним газогенератором.

В класичних моделях котлів використовують традиційний тип горіння. Піролізні влаштовані так, що тепло виробляється від згоряння дров і деревного газу, тому ККД такого агрегату значно більший.

Також котли на твердому паливі різняться за методом закладки паливного матеріалу та бувають:

·         зі ручною загрузкою палива;

·         з автоматичним завантаженням.

Котли відрізняються і за типом автоматики, можуть бути:

·         енергетично незалежними − подача повітря регулюється термосифоном;

·         енергозалежні − повітря подає вбудований нагнітаючий електровентилятор.

Котли можуть біти різні за своєю потужністю, але в побуті доцільно встановлювати агрегати, потужність яких становить від 15 до 60 кВт.

Теплообмінники

Найбільш важливою складовою котла вважається теплообмінник, від нього значною мірою залежить тепловіддача та ККД котла. В агрегатах для побутового використання теплообмінники бувають: горизонтальні, вертикальні, водяні сорочки та трубчаті. Виробники постачають котли на твердому паливі зі стальними або чавунними теплообмінниками, кожний із них має свої плюси та мінуси.

Металеві – зазвичай дешевші, але робочий ресурс їх набагато нижчий. Такі теплообмінники не стійкі до випадіння конденсату, тому потребують підтримки стабільної температури – 65°С. Чистяться вони просто, закладка палива відбувається через верхній отвір.

Чавунні: такі теплообмінники менш вибагливі, корозійностійкі та довговічні, але мають низьку теплопровідність, що впливає на загальний показник ККД котла. Тут паливо закладається фронтально.

Як вибрати твердопаливний котел?

При виборі котла спершу варто визначитись із паливом, яке ви плануєте використовувати. Але потрібно не забувати і про ККД агрегату. Так, котли на твердому паливі, які працюють на вугіллі, мають високі показники ККД. Гарна віддача тепла і в піролізніх аналогів. Мають свої плюси і класичні моделі котлів на дровах – це може бути низька собівартість обігріву, проте нижчий показник ККД.

Для будови в 200 кв. м. потужність агрегату повинна бути в 20 кВт. Слід врахувати, що при сильних морозах цього може бути недостатньо. Тож купуйте котел із запасом – 30–40 кВт, адже в котлах на твердому паливі є можливість регулювати процес горіння.